Výber článkov pre deti

Maska na karneval LIENKA

Jedna z tých masiek, čo urobíte aj na poslednú chvíľu. Môžu Vám pri jej tvorbe pomôcť aj samotné deti.

Rozprávame o reďkovke

Reďkovka alebo redkvička má guľovitý, oválny alebo podlhovastý tvar, v priemere máva asi 3 - 6 cm a je spravidla červenej až tmavočervenej farby. Obsahuje kyselinu askorbovú, kalcium, železo.

Reďkovka má krátke vegetačné obdobie zvyčajne jeden a pol mesiaca. Klíči už pri 2 °C, ale znesie aj teplotu okolo -4 °C. Ideálna teplota pre vývin buľvičky je okolo 12 °C.

Vtáčia búdka

Na základnej škole Veternicovej na bratislavských Dlhých dieloch sa rozhodli, že aj napriek nie práve tuhej zime, predsa len urobia pár vtáčich búdok. A nie hocijakých, ale naozaj z dreva.

Tanečnica z Tahity

Jednoduchá maska, ktorú zvládnete urobiť aj večer pred karnevalom na Vašej dovolenke.

Robíme farebnú ryžu

...alebo, čo všetko musí urobiť jeden rodič, keď dieťa odmieta jesť.

Dcéra je dlhšie chorá. Už ju nič nebaví. V televízií stále len opakujú tie isté filmy, naša knižnica DVD už tiež nestačí. Knižky sme prečítali dvakrát. Jesť už tiež veľmi nechce. A tak musíme vymýšľať.

Včera sme teda so synom a dcérou varili zaujímavú večeru.

Výber článkov pre domácnosť

Háčkujeme kura

Už bude znova Veľká noc. V týždni s deťmi znova háčkujeme. Pripravujem si si dieliky pre začiatočníkov a návod pre mierne pokročilých. Proste také háčkované puzzle, z ktorého vznikne žlté kuriatko. Môžeme ho potom napichnúť na špajlu alebo drôtik a vložiť do kvetináča.

Háčkujeme dlhé a krátke stĺpiky háčikom č. 2 zo zánovnej Snehurky.

Háčkujeme snehuliaka

Popárali sme nejaké staršie pulóvre. Zostalo nám dosť bavlny. Čo s ňou? Nuž sme zase háčkovali snehuliaka. Veď sa to hodí. Je zima. Nášho snehuliaka však musíme nechať v teple. vonku by určite zamrzol.

Teta Eva robí šamrole

Pôvodne sme si robili lístkové cesto s tetou Evou na trubičky, ako oni tu volajú naše šamrole. Nestihli sme však nafotiť aj urobenie šamrolí, lebo sme sa na turistike trochu zdržali. A teta Eva nemohla čakať na nás, veď objednávka nepočká. Nuž sme to vyriešili kúpenským lístkovým cestom.

Hľadať

Odkazovač

silbod

Helena, prihláste sa a ku každému pracovnému listu budete mať vpravo dole zelenú šípku na stiahnutie - obrázky sa stiahnú do stiahnutých súborov počítača.

04/04/2024 - 05:40
Helena

Dobrý deň ,chcem poprosiť o stiahnutie pracovných listov prvých čiary ďakujem.

02/04/2024 - 13:32
silbod

Missel, prihlásenie je ochranou stránky.

16/03/2024 - 07:52 1
misell

ahojte preco sa musim prihlasovat?!
tu mate stranku na diplomy:

15/03/2024 - 18:07
Kika

Ďakujem veľmi mi to pomohlo , našla som čo som potrebovala. Určite odporúčam:)

11/03/2024 - 19:09
silbod

MKollarova, na tomto linku sú učebnice a v nich odkazy na videá https://www.dobre-napady.sk/pre-skolakov/tipy-pre-skolakov

15/02/2024 - 11:05 2
mkollarova

Dobry den prajem ako sa viem dostat k vasim videam ? Dakujem pekne

11/02/2024 - 15:17
simona

:D

29/10/2023 - 14:54 1
silbod

Milka a Martinka, zatlačte si prihlásiť sa a tam dostanete možnosť registrácie alebo prihlásenie sa prostredníctvom svojho účtu na FB.

26/09/2023 - 16:42 2
Milka

Dobrý deň. Chcem sa zaregistrovať, aký je postup? ďakujem

25/09/2023 - 17:57 2